Рекомендовано

Незаймана Земля

Жанр: Хард-рок, хеві метал, прог-рок Місто: Луцьк, Рівне Мова: Українська ——— Ви можете посперечатися, що «NZ» - не найкрутіший рок-гурт в ...

суботу, 2 липня 2022 р.

Жайвір

Жанр: Хард-рок

Місто: Львів, Тернопіль, Рівне

Мова: Українська

———

Важлива сторінка в історії української музики, гурт, що відколовся від відомої «Ватри» в потребі повністю відійти від стандартів ВІА та грати музику західного зразка.


В основі гурту був Ростислав Штинь - продакшн та гітара;

Володимир Прасоленко - вокал, композиція;

Мирослав Левицький - клавіші, аранжування;

Юрій Шевченко - гітара;

Іван Огар - бас;

Дмитро Столяров - барабани;

Зиновій Левковський - клавіші;

У написанні першої програми гурту також брали участь:

Юрій Саєнко - клавіші;

Люба Кір - вокал;

Тарас Іванін - клавіші;

Андрій Надольський - барабани;

Лідія Попадюк - невідомо, ймовірно, вокал.

«Жайвір» починав самостійну діяльність у Львові в 1984, та невдовзі йому довелося приєднатись до Тернопільської філармонії. Проте філармонія не найкраще місце для експериментів та пошуків стилю - через два роки засновник гурту Р. Штинь перебрався до Ленінграду, де очолив акомпануючий склад співака Альберта Асадулліна і випустив з ним лонг-плей. Незадовго до цього Асадуллін, напару з Ларисою Доліною, в супроводі «Жайвора» виконував головні партії в рок-опері Штиня «Стіна». Тоді «Жайвір» перейшов до Рівненської філармонії, де з ним почала співати Лариса Конаровська. Та в 1988 гурт послідував прикладу Р. Штиня - взявся супроводжувати Еврідіку - ленінградську співачку Ірину Понаровську, яка саме влаштувалася в цю ж філармонію, і асимілювався за три роки в безіменний акомпануючий склад. З нею, до речі, був записаний концертний відеоальбом, який нині не зберігся.

М. Левицький з 1992 р. грав в гурті «Брати Блюз» зі своїм братом Олегом. Р. Штинь з 1988 р. продюсував гурт «Опальний Принц».

———

У 1985 Р. Штинем, Ю. Саєнком та В. Прасоленком була написана вищезгадана рок-опера «Стіна», вона являла з себе рок з елементами класики та експерименталізму. Очевидці згадують, що часу для написання було дуже мало і кожен із трьох музикантів взяв свою частину тексту поеми та компонував. Вже на студії в Києві (звук - Олег Ступка) Р. Штинь зібрав докупи написане трьома авторами. Наразі ця опера зберігається десь у приватних фонотеках, в інтернеті її ще не було.

Взагалі, більшість пісень гурту, як «Іванку», «Чаклун» Віктора Неборака та «Бар'єр», на яку був знятий кліп, не збереглися. Але одна пісня все ж побачила світло інтернету і вона прекрасна. Представляємо вам пісню «Макіяж» В. Прасоленка на слова Наталі Давидовської, датовану 1986 роком:

https://youtu.be/BrJ65PJT2Fo

Немає коментарів:

Дописати коментар