Рекомендовано

Незаймана Земля

Жанр: Хард-рок, хеві метал, прог-рок Місто: Луцьк, Рівне Мова: Українська ——— Ви можете посперечатися, що «NZ» - не найкрутіший рок-гурт в ...

субота, 11 лютого 2023 р.

Вторая Половина

Жанр: Арт-рок, джаз-рок

Місто: Сімферополь 

Мова: Російська 

———

Кримський арт-рок гурт, якому випала участь виступити на першому офіційному рок-фестивалі в СРСР, записатися на «Мелодії» та, після десятка років, розпастися через безглузду випадковість.

«Вторая Половина» була створена в середині 70-х рр. Олександром Теутлером як колектив його музоичнї школи. Початковий склад був такий:

Олександр Теутлер - клавіші, вокал, флейта;

Михайло Львовський - клавіші;

Наталія Ельцефон - скрипка;

Ігор Марголін - барабани;

Через кілька місяців після створення приєдналися:

Арсен Захаров - гітара;

Ігор Прядко - бас.

На початку 1980 р. гурт вирішив влаштуватися в Курську філармонію, але це рішення випередило запрошення на перший радянський рок-фестиваль «Весенние Ритмы» в Тбілісі. Колектив не отримав жодних призів, але участь в такому великому фестивалі вже можна було вважати за приз, тож, отримавши хорошу славу, гурт все таки добрався до Курської філармонії.

Концертна зала Тбіліської Державної Філармонії
Зала мала 2500 місць
Більшість виступів лауреатів фестивалю ввійшли на платівку «Весенние Ритмы», але «Второй Половині» і з цим не пощастило.

Восени через розбіжності з керівництвом перебрався до іншої філармонії у місті Грозному. Там «Второй Половині» запропонували акомпанувати відомому танцюристу Махмуду Есамбаєву з перспективою в подальшому виступати самим. Ігорю Прядку, Ігорю Марголіну та Наталії Ельцефон це було не до вподоби, тому вони повернулися в Крим.

Тим часом друга половина «Второй Половини» із ще одним кримським барабанщиком Володимиром Козиненко та басистом Есамбаєва Анатолієм Слєпцовим гастролювала по всій країні. Рівно через рік гурт втратив надію на вільну творчість у рамках філармонії та звільнився з неї, незабаром розпавшись.

———

Воз'єднання відбулося в 1985 р. вже у Криму. Лідер гурту Олександр Теутлер зібрав новий склад професійних музикантів, який включав в себе й частину старого складу:

Олександр Теутлер - клавіші, вокал, флейта;

Михайло Самофалов - гітара;

Володимир Винокуров - бас;

Віктор Карасіков - клавіші;

Валентин Попов - альт-саксофон;

Ігор Марголін - барабани;

Через рік приєднався і оригінальний учасник Михайло Львовський.


Тоді гурт знайшов своє місце в Тульській філармонії. Згодом послідував запис студійного альбому на фірмі «Мелодия»; першу сторону платівки зайняли композиції петербурзького музиканта (також кримського походження) Михайла Ваймана, а другу сторону - «Вторая Половина», все як повинно бути. Альбом «Портрет» 1987 р. нарекли "камерною рок-музикою", це єдині записи творчості «Второй Половини» + два бонусні треки, які не були присутні в оригиналі:

https://youtu.be/cc0sZEI71Kk

Реліз вийшов у чотирьох виданнях з трьома різними обкладинками, кожна з яких тішить око.

1 квітня 1989 р. гурт вирушив на тур, не підозрюючи, що він буде їхнім останнім. Спільний концерт з миколаївцями «Гоген» в Симферопольському рок-клубі, ДК УВД. «Гоген» виступили так потужно, що на виступі «Второй Половини» просто не залишилось слухачів. "Ти казав, що будуть рок-н-рольщики з Миколаєва, а це ж був «Джетро Талл»!"- казали учасники гурту. Тоді колектив розпався, Теутлер пограв півроку на клавішах в московському «Кардиналі», після чого послідував розпад СРСР, разом з яким Теутлер переїхав в Америку. Решта учасників залишилася в Симферополі та досі підтримує зв'язки.

Немає коментарів:

Дописати коментар