Жанр: Рок, хард-рок, блюз-рок
Місто: Донецьк, Маріуполь
Мова: Російська
———
Чи не єдиний рок-гурт Донбасу, який був відомий на весь Союз та грав на одній сцені з Бі Бі Кінгом. Але історія «Дикого Меду» почалася ще на десяток років раніше, у 1978 р.
![]() |
1978 р. |
Гурт «Дикий Мед» був заснований двома студентами архітектурного факультету Макіївського інженерно-будівельного інституту (МакІБІ), та перший час існував як англомовний гітарний дует Михайла Коваля та Сергія Федотова, відомий невеликому колу друзів. Пізніше до засновників приєдналися Юрій Штиков, басист Сергій Савенко (ex-Bats) та барабанщик Ігор Престинський. Через погане знання англійської в масах гурт скоро
перейшов на російську.
![]() |
1982 р. |
![]() |
1986 р. Студія донецького радіо |
За дебютним альбомом послідували серйозні зміни в складі - двоє учасників маріупольської хеві метал команди «Дао» приєдналися до «Дикого Меду». Сергій Жаріков посів місце драмера Юрія Надровецького, який вже покинув гурт, а Дмитро Шрамко став другим соло-гітаристом; такий склад вже нагадував «Lynrd Skynrd». Того часу був записаний кліп на пісню «Господи, дай им силы любить»:
В 1992 р. на Petrostudio був записаний другий повноформатний альбом «Веселая Вдова». Цього разу в записі безпосередньо брав участь продюсер та композитор Александр Кутіков, який хотів зробити з «Дикого Меду» важкіший та більш попсовий варіант «Машини Времени», членом якої він й сам був. Тоді між А. Кутіковим та звукорежисером студії Александром Бармаковим виник невеликий диспут щодо звучання запису, тож варіант першого прозвучав на радіостанції «Маяк», а варіант другого перекочував на LP та CD. В записі також брали участь піаніст-віртуоз Валентин Хоруженко, бек-вокалістки Татьяна Донская і Віталіна Ніколіна, маріупольський духовик Вова Ліньков та відомий джазовий саксофоніст Боріс Курганов. Через нездатність записати басові партії в гідній якості в рамках оплаченого студійного часу Сергій Савенко був відправлений на Батьківщину в Донецьк, а до гурту приєднався грузинський басист Константін Джахуа. Того ж часу в гурту з'явився й новий менеджер - А. Захаров, який мав судимість за спекуляцію платівками «Black Sabbath» та «Led Zeppelin». У 1993 р. альбом нарешті побачив світло прилавків.
У 1992 був записаний черговий концерт в Донецьку:
З вищезгаданого гурту «Дао» до «Меду» також перебрався і басист, ім'я йому Сергій Худолій. В 1996 р. гурт виступає в живому ефірі на ОРТ у програмі Дмітрія Діброва «Подъем»:
...І того ж року записує свій наступний альбом «Все не так уж плохо, мама» на «Polyphone Records». В записі брав участь талановитий гармоніст Роман Гегарт, бек вокал виконали Лада Колосова, Олеся "з городу Парижу" і Марія Кац. Мастеринг здійснив Олег Тимофєєв, який ще й очистив старі записи від звуків трамваїв, які проїжджали десь неподалік (їх не почули навіть на німецькій «Гемі»).
В середині 1996 р. гурт дав серію концертів в московських рок-клубах:
...Після чого розпався. Причиною розпаду стали розбіжності в поглядах на музику «Дикого Меду». Одні хотіли рухатись у важкішому напрямку, а інші навпаки - в легшому. Гроші, слава та московське музичне середовище впали дощем на схудлі дахи провінційних музикантів. До того ж, в ті роки почалася жорстока світова економічна криза, яка почалась з країн Азії та латинської Америки, де був зусереджений основний бізнес Миколи Соломичова, та і людям всім не до пісень стало. Завдяки цьому був похований і наступний запланований альбом.
С. Худолій, Д. Шрамко та С. Жаріков залишились у столичній еміграції, а решта колективу повернулася у Донецьк. В наступні роки були спроби відродити склад 80-х, але то вже геть інша історія...
Автор тексту сам Михайло Коваль, перекладено та скорочено «Архівом Українського Олдскулу».
Погодьтеся, коли ви бачите, що гурт з Донецька, та колесить Москвою, у вас з'являються деякі підозри щодо їхньої позиції в Україно-російській війні. На жаль, ваші підозри недаремні, Михайло Коваль та Сергій Фєдотов на сторінці свого гурту Вконтакте полюбляють поблікувати всілякого роду зрадницький контент, перший навіть вже на «Миротворці»:
![]() |
Скріншот люб'язно предоставлений самим зрадником |
Немає коментарів:
Дописати коментар